این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

الکتروموتور چیست: جنس پوسته، فلنج و درب الکتروموتور گاماک

الکتروموتورهای گاماک از نوع القایی آسنکرون هستند. موتورهای AC از یک قسمت ثابت بیرونی به نام استاتور و یک روتور که درون آن می چرخد تشکیل شده اند. در موتورهای الکتریکی از میدان مغناطیسی دوار ایجاد شده برای گرداندن روتور الکتروموتور استفاده می شود. در الکتروموتور سه فاز AC  میدان مغناطیسی دوار به طور طبیعی در استاتور به سبب ماهیت جریان متناوب ایجاد می شود.

استاتور از چندین قطعه باریک آلومنیوم یا آهن سبک ساخته شده است. این قطعات بصورت یک سیلندر تو خالی به هم منگنه و محکم شده اند. سیم پیچ هایی از سیم مسی روکش دار در این شیارها جاسازی شده اند. هر گروه پیچه با هسته ای که آن را فرا گرفته یک آهنربای مغناطیسی (با دو پل) را برای کار کردن با تغذیه AC شکل می دهند. تعداد قطب های یک موتور AC به اتصال درونی پیچه های استاتور بستگی دارد. پیچه های استاتور مستقیما به منبع انرژی متصل می باشند. آنها به صورتی متصل اند که با برقراری تغذیه AC یک میدان مغناطیسی چرخنده تولید می شود.

روتور از چندین قطعه مجزای باریک فولادی که میانشان میله هایی از مس یا آلومنیوم تعبیه شده، ساخته شده است. در رایج ترین نوع روتور (روتور قفس سنجابی) این میله ها در انتهای خود به صورت الکتریکی و مکانیکی بوسیله حلقه هایی به هم متصل شده اند. تقریبا 90 درصد از الکتروموتورها  به دلیل ساختار محکم و ساده، روتور قفس سنجابی دارند. روتور الکتروموتور از هسته چند تکه استوانه ای ساخته شده است. هسته روتور دارای محوری است که شکاف های موازی برای جادادن رساناها دارد. هر شکاف یک میله مسی یا آلومنیومی یا آلیاژی را در خود جای می دهد. چون این نوع مونتاژ درست شبیه قفس سنجاب است، این نام برای آن انتخاب شده است. میله ای روتور دقیقا با محور موازی نیستند. در عوض به دو دلیل مهم قدری مایل نصب می شوند.

  1. موتور با کاهش صوت مغناطیسی بدون صدا کارکرده و برای آنکه از هارمونیک ها در شکاف ها کاسته شود.
  2. گرایش روتور به هنگ کردن کمتر شود. دندانه های روتور به خاطر جذب مغناطیسی مستقیم (محض) تلاش می کنند که در مقابل دندانه های استاتور باقی بمانند. این اتفاق هنگامی می افتد که تعداد دندانه های روتور و استاتور برابر باشند.

یکی از مشخصاتی گه در کاربرد الکتروموتور سه فاز AC بدان توجه می شود، جنس پوسته الکتروموتور است. جنس پوسته، فلنج، و درب الکتروموتور گاماک بسته به اندازه فریم آلومینیومی یا چدنی است. در تصویرزیر جنس الکتروموتور گاماک به تفکیک آورده شده است. 

 

 

 

 

 

 

لیست قیمت گیربکس ایلماز ترکیه - گیربکس حلزونی ایلمازلیست قیمت موتور گیربکس ایلماز ترکیه - گیربکس شافت مستقیم ایلمازلیست قیمت موتور گیربکس ایلماز ترکیه - گیربکس کرانول پینیون ایلمازلیست قیمت موتور گیربکس ایلماز ترکیه - گیربکس آویز ایلمازلیست قیمت موتور گیربکس ایلماز ترکیه - گیربکس وینچ ایلماز.

لیست قیمت الکتروموتور ایلماز ترکیه؛ لیست قیمت الکتروموتور گاماک ترکیه؛ لیست قیمت الکتروموتور زیمنس.

لیست قیمت موتور ویبره بدنه کمپلیست قیمت ترمز پشت الکترو موتور. نمایندگی گیربکس حلزونی ایلماز.

نمایندگی گیربکس یلماز. نمایندگی موتور ویبره کمپ. نمایندگی موتور ویبره kem_p. نمایندگی موتور ویبره kemp.

نمایندگی گیربکس yilmaz. نمایندگی گیربکس کرانول پینیون ایلماز. نمایندگی گیربکس فلنجدار یلماز.

الکتروموتور صنعتی.

 

دانشنامه گاماک